Počet položek: 0 0,00 Kč

Sluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mm

kliknutím zvětšíte
Sluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mm
Sluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mmSluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mmSluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mmSluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mmSluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mmSluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mmSluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mmSluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mmSluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mmSluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mmSluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mmSluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mm
ks
Kód:68243
Výrobce:Levenhuk
Cena s DPH : 977,00 Kč
DPH:21 %
Dostupnost:Není skladem
EAN: 5905555003900
hmotnost: 0.2

Slunce je jedním z nejzajímavějších a nejpřitažlivějších objektů na obloze. Ale důležité je pamatovat na to, že ke sledování sluneční aktivity je vždy nezbytný ochranný filtr! Speciální sluneční filtry na objektivy se vkládají před čočku ještě před zahájením pozorování. Tyto filtry redukují intenzitu slunečního svitu na bezpečnou úroveň.

Sluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy o průměru objektivu 105 mm se vyrábí ze speciální fólie Planetarium AstroSolar Visual, která omezuje škodlivé UV záření a umožňuje detailní pozorování slunečního povrchu. Tento filtr nevykazuje žádné vnitřní vady nebo výskyt bublin. Kvalitu výsledného obrazu lze srovnat s planparalelními skleněnými filtry. Sluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy o průměru objektivu 105 mm vám pomůže při dlouhodobém sledování Slunce. Spatříte granulaci a strukturu slunečních skvrn. Pozorovaný obraz Slunce bude mít neutrální bílou barvu.

Jak si správně vybrat sluneční filtr k teleskopu

Při výběru slunečního filtru musíte vzít v úvahu více parametrů než jen optickou konstrukci a aperturu svého teleskopu. Filtr totiž musí nejen zcela zakrývat čočku objektivu, ale zároveň musí jít dobře nasadit na tubus teleskopu. Při pozorování doporučujeme navíc filtr k optickému tubusu připevnit lepicí páskou, aby nedošlo k jeho náhodnému sklouznutí.

Hlavním kritériem pro volbu správného slunečního filtru je poměr průměru tubusu teleskopu/rosnice k vnitřnímu průměru filtru (má-li být filtr nasazen přes vnější obvod tubusu), nebo k jeho vnějšímu průměru (má-li být filtr usazen uvnitř tubusu). Před nákupem tohoto filtru změřte příslušný průměr tubusu svého teleskopu a zkontrolujte, zda odpovídá hodnotám uvedeným v tabulce specifikací.

Tento sluneční filtr lze použít s následujícími teleskopy Levenhuk:

Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline PRO 105 MAK
Hvězdářský dalekohled Levenhuk SkyMatic 105 GT MAK GoTo

Tento filtr lze používat i s teleskopy jiných výrobců podobné konstrukce a průměru tubusu. Před nákupem filtru doporučujeme provést kontrolu vnitřního a vnějšího průměru optického tubusu vašeho teleskopu.

VÝSTRAHA! Nikdy – ani na okamžik – se přes teleskop nebo pointační dalekohled (hledáček) nedívejte přímo do slunce, aniž byste použili odborně vyrobený solární fltr, který bude zcela překrývat objektiv přístroje. Nedodržením tohoto pokynu se vystavujete nebezpečí trvalého poškození zraku.

ZnačkaLevenhuk, Inc., USA
Záruka2 года
EAN5905555003900
Velikost balení (DxŠxV)3x12x12 cm
Přepravní hmotnost0.2 kg
solar
Materiál optikyBaader Planetarium AstroSolar Visual solar filter film
Optická hustota0.5
Apertura filtru (průměr fólie), mm70
Vnitřní průměr, mm117
Vnější průměr, mm120

Potřebujete poradit ? Sluneční filtr Levenhuk pro katadioprické teleskopy 105 mm

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam